O Street Art Bistru

Už nějakou dobu se obyvatelé i návštěvníci Letné potkávají v místě, které nese název Street Art Bistro. Na rohu Šmeralovy ulice, v prostorách bývalého knihkupectví, najdete prostor, který je víc než jen bistro.

Zjednodušeně řečeno, je to prostor pro setkávání lidí. Něco jako komunitní centrum, jen snad o trošku domyšleněji designové a s lepší gastro nabídkou. Rozhodně ale nejde jen o luxusní bistro, kde dostanete to, co zrovna frčí: tady můžete potkávat lidi, tvořit, ale i se ponořit do minulosti při četbě některé z volně přístupných knih.

Ve Street Art Bistru se konají venisáže maleb a fotografií zavedených umělců i těch z okraje. Spojení uznávaných jmen a těch, kterým se slávy nedostává, je pro tohle místo typické. Stejně jako každému z nás osobně se může líbit jak obraz od “opravdového” malíře, tak s láskou namalovaný obrázek amatéra, můžete potkat jedno i druhé v tomhle prostoru. Mimo jiné i proto podporují tohle místo sami umělci tím, že zde ochotně prezentují svá díla.

Kromě akcí svázaných s výtvarným uměním tu pořádají také workshopy, semináře, divadlo, koncerty a DJs. Ostatně je to bistro, synonymum něčeho lehkého, neortodoxního, co vás ale uspokojí.

Náš chleba, super káva, dobré víno, .. na vše si přijdou i milovníci bez lepku i vegan.

Nabídněte si!